השראה: נשים שאנחנו אוהבות

צמד מנצח

הכירו את האחיות שמאחורי
אתר האוכל והלייפסטייל "The New Potato".

ניצלנו את ההזדמנות לשוחח עם האחיות דניאל ולורה קוזאן בנסיעה מניו יורק לעיר הולדתן בקונטיקט. דניאל עובדת בתחום האופנה ואילו לורה עוסקת בהפקות לטלוויזיה. עם זאת, המשפחה היזמית שבה גדלו (אמן, מעצבת התכשיטים והצלמת מוניקה ריץ' קוזאן) פיתחה אצלן רעב לפתיחת עסק יחד. בשלב זה צמח הרעיון: "לא הכרנו שום אתר שהתייחס לאוכל במבט מקיף של 360 מעלות ובדרך מגניבה ומציצנית תוך חיבור לתעשיות ולאנשים אחרים," מסבירה דניאל. "הרגשנו שכשמדברים על אוכל, מה שנמצא סביב השולחן לא פחות חשוב ממה שנמצא על השולחן עצמו." עם ההבנה הזאת, החלו השתיים לרקום מיד תכנית להשקת אתר אינטרנט העוסק באוכל ובסגנון חיים, "The New Potato".

האתר מתפקד כ"מופע של שתי נשים": דניאל מטפלת בכל הצילומים וגם ברושם ובמראה הוויזואליים. בשעה שלורה מתכננת את יומן העלאת הפוסטים וכותבת את רובם. מי לא התראיין וצולם על ידן? החל במעצבת דונה קארן וכלה בשפית גייל סימונס ואפילו רוברט דה נירו. נוסף על המתכונים, האחיות מסקרות את תחומי האופנה, החיים הטובים, הבידור וגם היופי, כמובן. מה הופך אותן לצמד חזק כל כך? זאת הדינמיקה ביניהן. אם נשתמש לרגע במושגים מעולם היופי, הן כמו סרום וקרם לחות - עוזרות זו לזו להיות יעילות עוד יותר.

ברוח הדברים, ביקשנו מהאחיות לדבר על חוויות מעבודתן המשותפת, על אתגרים שהתמודדו איתם בעבודה ועל הרגעים המתגמלים ביותר במהלכה. הנה מה שהן אמרו:

"אנחנו מגיעות מאותו המקום וזה הופך את שיתוף הפעולה בינינו בכל דבר להרבה יותר מהנה"

מה כל אחת מכן אוהבת בעבודה עם אחותה?

דניאל:אנחנו תמיד מתואמות אחת עם השנייה. אני אף פעם לא צריכה לחשוב פעמיים אם אני סומכת על כך שהשותפה שלי תטפל בדברים כמו שאני הייתי רוצה שהם יטופלו. אני מתארת לעצמי שזה מצב נדיר למדי. יש לנו אותו טעם, אותן מטרות, אותו חוש הומור...

לורה:אני ממש אוהבת את האמון והכבוד ההדדיים שיש לנו. אני לא צריכה לחשוב פעמיים על שום דבר שדניאל מבצעת. אני יודעת אוטומטית שזה יהיה מעולה. אני חושבת שנדיר לפגוש אמון וכבוד כאלה כשעובדים עם אדם אחר. אנחנו מגיעות מאותו המקום וזה הופך את שיתוף הפעולה שלנו בכל התחומים להרבה יותר מהנה..
[הערת העורך: הן לא צחקו כשאמרו שהן תמיד מתואמות ביניהן!]

כיצד אחותך עוזרת לך לעבוד טוב יותר?

דניאל:אני מאוד ויזואלית ומוכוונת פרטים ולכן לורה תמיד מעודדת אותי לחשוב על התמונה הרחבה. אני יכולה לבלות שעות בקיטורים על מראה הצילומים מסט כלשהו או להתייסר על פתק שאני כותבת ולא מרוצה מאיך שכתב היד שלי נראה בו. אני יכולה פשוט לכתוב אותו שוב ושוב. לורה יודעת איך לגרום לי להפסיק לעשות דברים כאלה!

לורה:אני יכולה לחלום קצת ולאבד קשר למציאות. אני גם נתפסת לפעמים לחשיבה של "הכל או לא כלום" ואז נסחפת ומדמיינת שאנחנו צריכות לכבוש את העולם ביום אחד עם פרויקט מסוים. כשמשהו צץ לי בראש, קשה לי להירגע ולהניח לו לרגע. דניאל עוזרת לי להירגע ומזכירה לי שלא הכול צריך לקרות מיד.

על איזו תכונה של אחותך את סומכת יותר מכל?

לורה:וואו, זאת שאלה ממש קשה. אני חושבת שאני סומכת על היכולת של דניאל לראות ולעשות את כל מה שאני לא רואה ועושה. נקודות החוזק שלה משלימות את נקודות החוזק שלי.

דניאל:אני די נשענת על היכולת שלה לעשות את כל מה שאני לא טובה בו. רוב נקודות החוזק שלה הן נקודות תורפה שלי.

מה את הכי מעריצה אצל אחותך?

לורה:דניאל היא האדם עם העין החדה ביותר שאני מכירה. הצילום שלה הוא הרבה יותר ממדהים (היא ירשה את זה מאמא שלנו, שגם היא צלמת נהדרת). הכישרון שלה משתלב בצורה מושלמת באישיות הכובשת שלה שמבטלת כל עוינות או חשד. היא יכולה לקחת כל נושא בכל מקום ולגרום לו להיות משמח ונעים.

דניאל: היא כותבת מדהים אבל יש לה גם חשיבה יצירתית נהדרת ויכולת להעלות רעיונות. זה תמיד מעניק לי השראה. (היא כותבת ויוצרת את הרעיונות לכל הסרטונים המצחיקים שלנו, מההתחלה עד הסוף!) היא גם מאוד נלהבת, ממוקדת, שקדנית והחלטית. ברגע שהיא מחליטה על משהו, דבר לא יעצור אותה. זאת אחת התכונות הטובות ביותר שאפשר לבקש אצל שותף לעבודה.

Shop the Story

Top